تحلیل نماد پالایشگاه نفت بندرعباس

(شبندر) (به روز رسانی تحلیل قبلی) تاریخ: 1402/01/11
براساس به روز رسانی قبلی (1401/11/06)، در حالیکه قیمت سهم در محدوده 900 تومان بود (خط بنفش رنگ)، احتمال دادیم که سهم، بعد یک اصلاح موقت تا محدوده 660 الی 850 تومان (اعداد و کادر آبی رنگ پایین) همچنان به مسیر صعودی خود جهت شکست خط روند مقومتی مهم مشخص شده (خط زرد رنگ) و بالاتر ادامه بدهد. همانطور که مشاهده میکنید سهم مطابق با انتظار ما، تا 840 تومان اصلاح کرد (نفوذ به داخل محدوده مورد نظر ما) و سپس با شکست خط روند مقاومت مهم سهم (نقطه چین زرد رنگ) به مسیر صعودی اصلی بازگشت و  هم اکنون در حدود قیمتی 1220 تومان می باشد. در این بروزرسانی با دقتی بالاتر ذکر میکنیم که، احتمالا سهم از کمی بالاتر و یا  از همین حدود قیمتی فعلی، وارد یک مسیر اصلاحی کم عمق می شود و سپس دوباره وارد مسیر صعودی اصلی جهت رسیدن به اهداف بالاتر که فعلا به صورت دقیق، قابل پیشبینی نیست (حداقل بیش از 150 درصد بالاتر از قیمت فعلی)، خواهد شد. لازم به ذکر است که، مسیر احتمالی حرکت نماد با خطوط ممتد و نقطه چین بنفش رنگ رسم گردیده است.
سیگنال خرید و فروش: 
به هر طریق ممکن است که تحلیل دچار خطا شود در نتیجه جهت کاهش میزان ریسک، پیشنهاد میگردد که: 
* جهت خرید بدون ریسک و بلندمدتی: از محدوده قیمتی فعلی تا 10 درصد پایین تر به صورت پله ای و با رعایت حد ضرر قیمتی 1080 تومان اقدام به خرید سهم نمایید و در قیمت های بالاتر که فعلا به صورت دقیق، قابل پیشبینی نیست (حداقل بیش از 150 درصد بالاتر از قیمت فعلی)، بنا بر صلاحدید خود، اقدام به فروش سهم نمایید.
نکته: خرید پله ای: یعنی یک پله خرید در محدوده قیمتی فوق الذکر و پله خرید بعدی پس از شکست پرقدرت محدوده با یک یا 2 صف خرید سنگین نکته: حد ضرر: شکست محدوده قیمتی ذکر شده با یک کندل توپر هفتگی می باشد ( خط قرمز رنگ پایین))
نظر 0
نظر دهید
captcha