تحلیل نماد پالایش نفت اصفهان

(شپنا) (به روز رسانی تحلیل قبلی) تاریخ: 1402/03/25

براساس به روز رسانی قبلی (1402/01/11)، در حالیکه قیمت سهم در محدوده 900 تومان بود (خط بنفش رنگ)، احتمال دادیم که سهم، از همین حدود قیمتی، بدلیل شکست خط روند مهم مقاومتی سهم (خط نقطه چین زرد رنگ) وارد مسیر صعودی اصلی شود و تا محدوده شکست سقف قبلی (990 تومان-خط زرد رنگ بالا) و بالاتر حرکت کند. همانطور که مشاهده میکنید سهم مطابق با انتظار ما، از همانجا وارد مسیر صعودی شد و تا  حدود 1060 تومان صعود کرد و هم اکنون در حدود قیمتی 853 تومان می باشد. در این بروزرسانی با دقتی بالاتر ذکر میکنیم که، احتمالا سهم، از همین قیمت های فعلی و یا بعد از کمی اصلاح که از نظر تکنیکالی نوعی پولبک به خط روند شکسته شده می باشد، همچنان مسیر صعودی اصلی را، جهت رسیدن به اهداف خود که شامل محدوده های قیمتی  1900 الی 2400 و 2900 الی 3700 تومان (مدتی در این محدوده ها متوقف می شود) (اعداد و کادر های آبی رنگ بالا) می باشد، ادامه خواهد داد. لازم به ذکر است که، مسیر احتمالی حرکت نماد با خطوط ممتد و نقطه چین بنفش رنگ رسم گردیده است.
سیگنال خرید و فروش: 
به هر طریق ممکن است که تحلیل دچار خطا شود در نتیجه جهت کاهش میزان ریسک، پیشنهاد میگردد که: 
* جهت خرید بدون ریسک و بلندمدتی: از محدوده قیمتی فعلی به صورت پله ای و با رعایت حد ضرر قیمتی 670 تومان اقدام به خرید سهم نمایید و بعد از رسیدن به محدوده های قیمتی  ذکر شده در بالا و یا در قیمت های بالاتر، بنا بر صلاحدید خود، اقدام به فروش سهم نمایید.
نکته: خرید پله ای: یعنی یک پله خرید در محدوده قیمتی فوق الذکر و پله خرید بعدی پس از شکست پرقدرت محدوده با یک یا 2 صف خرید سنگین نکته: حد ضرر: شکست محدوده قیمتی ذکر شده با یک کندل توپر هفتگی می باشد ( خط قرمز رنگ پایین))
نظر 0
نظر دهید
captcha