تحلیل نماد ملی صنایع مس ایران

(فملی) (به روز رسانی تحلیل قبلی) تاریخ: 1402/05/20
نکته: نمودار سهم تعدیل شده است (بدلیل افزایش سرمایه و یا توزیع سود نقدی)

براساس به روز رسانی قبلی (1402/03/11)، در حالیکه قیمت سهم در محدوده 700 تومان بود (خط بنفش رنگ)، احتمال دادیم که سهم، همچنان در مسیر اصلاحی به سر میبرد که میزان این اصلاح کم عمق می باشد (بین 10 تا 20 درصد). همانطور که مشاهده میکنید سهم مطابق با انتظار ما، از همانجا وارد مسیر اصلاحی شد و تا  حدود 600 تومان نزول کرد و هم اکنون در حدود قیمتی 700 تومان می باشد. در این بروزرسانی با دقتی بالاتر ذکر میکنیم که، احتمالا سهم، همچنان به مسیر اصلاحی خود ادامه خواهد داد و از کمی پایینتر یعنی در محدوده قیمتی 500 الی 600 تومان (اعداد و کادر آبی رنگ پایین) با پایان اصلاح موقت، دوباره به مسیر صعودی اصلی خود جهت رسیدن به اهداف خود که شامل شکست سقف قبلی (840  تومان - خط زرد رنگ) و  بالاتر می شود، ادامه خواهد داد. لازم به ذکر است که، مسیر احتمالی حرکت نماد با خطوط ممتد سفید رنگ رسم گردیده است.
سیگنال خرید و فروش: 
به هر طریق ممکن است که تحلیل دچار خطا شود در نتیجه جهت کاهش میزان ریسک، پیشنهاد میگردد که: 
* جهت خرید بدون ریسک و بلندمدتی: از محدوده قیمتی 500 الی 600 تومان، به صورت پله ای و با رعایت حد ضرر قیمتی 440 تومان اقدام به خرید سهم نمایید و بعد از رسیدن به محدوده های قیمتی  ذکر شده در بالا و یا در قیمت های بالاتر، بنا بر صلاحدید خود، اقدام به فروش سهم نمایید.
نکته: خرید پله ای: یعنی یک پله خرید در محدوده قیمتی فوق الذکر و پله خرید بعدی پس از شکست پرقدرت محدوده با یک یا 2 صف خرید سنگین نکته: حد ضرر: شکست محدوده قیمتی ذکر شده با یک کندل توپر هفتگی می باشد ( خط قرمز رنگ پایین))
نظر 0
نظر دهید
captcha