تحلیل نماد شرکت ایران خودرو دیزل

با اعلام اینکه قیمت این سهم هم اکنون حدود 284 تومان می باشد پیشبینی میکنیم که، به احتمال زیاد سهم در مسیر صعودی قرار گرفته است که هدف آن رسیدن به محدوده قیمتی 370 الی 430 تومان  (اعداد و کادر آبی رنگ بالا) در گام اول و سپس اهداف بسیار بالاتر می باشد. لازم به ذکر است که، در طی این مسیر صعودی، سهم می تواند با برخورد به نواحی مقاومتی با نوسانات کوتاه اصلاحی نیز همراه باشد؛ اما در حال حاضر به دلیل ابهام در نمودار قیمتی، به درستی نمی توان محدوده های نوسانی این سهم را مشخص نمود (در نتیجه پیشنهاد نوسان گیری در این سهم داده نمی شود). بر این اساس، احتمالا سهم پس از رسیدن به محدوده فوق الذکر، با فشار فروش روبه رو خواهد شد. همچنین، مسیر احتمالی حرکت نماد با خطوط ممتد بنفش رنگ رسم گردیده است. 
سیگنال خرید و فروش: 
الف: به هر طریق ممکن است که تحلیل دچار خطا شود در نتیجه جهت کاهش میزان ریسک، پیشنهاد میگردد که، جهت خرید بدون ریسک و بلندمدتی، در محدوده قیمتی فعلی و با رعایت حد ضرر قیمتی 240 تومان اقدام به خرید نمایید و در محدوده قیمتی 370 الی 430 تومان بنابر صلاحدید شخصی، اقدام به فروش سهم نمایید. 
نکته: خرید پله ای: یعنی یک پله خرید در محدوده قیمتی فوق الذکر و پله خرید بعدی پس از شکست پرقدرت محدوده با یک یا 2 صف خرید سنگین
نکته: حد ضرر: شکست محدوده قیمتی ذکر شده با یک کندل توپر هفتگی می باشد ( خط قرمز رنگ پایین))
نظر 0
نظر دهید
captcha