بررسی بازار ۱۳۹۹/۱۰/۱۰

در آخرین روز هفته بازار منفی بود.

پالایشی ها یک پارچه صف فروش بودند. گروه خودرو و فلزات اساسی نیز معاملاتی منفی داشتند. شاخص کل سرانجام پایینتر از عدد ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد رفت و شاید گزارشهای نه ماهه حال بازار را بهتر کند. توجه به گزارشهای ماهانه می تواند راهنمای خوبی برای سرمایه گذاران باشد. شاخص سازهای امروز شستا، فملی، کگل، تاپیکو، شپنا، شتران و شبندر بودند.

اهم اخبار امروز:

 صادرات گاز ایران به عراق از سرگرفته می‌شود. سخنگوی وزارت برق عراق اعلام کرد ایران پس از این که روز سه شنبه در خصوص بدهی های معوق با بغداد به توافق رسید، جریان معمول صادرات گاز به عراق را از روز چهارشنبه از سر می گیرد.
 به نقل از شانا، وزیر نفت گفت: با این حجم از صادرات حدود ۲۵ درصد بودجه سال ۱۴۰۰ تامین می‌شود که حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود. البته این در صورتی است که نرخ تسعیر ارز دولت برای شرکت‌های دولتی ۱۷ هزار تومان باشد. ما به شرط رفع تحریم‌ها این عدد را در نظر گرفته‌ایم و اگر شرایط بهتر شود این عدد محقق می‌شود و در غیر این صورت اوراق مشارکت خواهیم فروخت.
 به نقل از ایرنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولیدکنندگان فولاد باید همه محصولات خود را در بورس عرضه کنند. وی خاطرنشان کرد: قانون به ما اجازه داده که باید محصولات فولادی در بورس عرضه شود و تولیدکنندگان باید همه محصولات خود را در بورس عرضه کنند؛ هفته آینده کمیته فولاد در این خصوص تشکیل می‌شود تا عرضه فولادسازان در بورس را کامل کنیم تا قیمت‌ها متعادل‌تر شود.
 به نقل از ایسنا، کلیات لایحه بودجه ١۴٠٠ تصویب شد. اعضای کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ١۴٠٠ به کلیات این لایحه رای دادند. در جلسه بعدازظهر روز سه‌شنبه کمیسیون‌ تلفیق کلیات لایحه بودجه به رای گذاشته شد که با ٢٣ رای موافق و ١٩ رای مخالف به تصویب رسید.
 به نقل از بورس ۲۴، توئیت نخست وزیر انگلیس: واکسن آکسفورد/آسترازنکا مورد تایید قرار گرفت. بوریس جانسون این خبر را خارق العاده و پیروزی علمی برای انگلیس دانست و گفت تلاش خواهیم کرد تا هرچه سریعتر مردم را واکسینه کنیم.

در انتهای معاملات امروز شاخص ۱ میلیون و ۳۹۸ هزار واحد و حجم معاملات در حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان بود.

ارسال بازخورد

ایمیل شما در منتشر نخواهد شد. مقادیر ستاره دار الزامی هستند.