بررسی بازار ۱۳۹۹/۱۰/۰۹

و این بازار مکّاره همچنان نوسانی است. امروز بازار منفی بود!

امروز شاهد آن بودیم که پول از سهم های بزرگ خارج و به سهم های کوچکتر وارد شد. برخی گروه ها مانند دارو و تایر و غذایی معاملات مثبتی را تجربه کردند. گروه خودرو، پالایشی و فلزات اساسی نیز در بازه منفی معامله شدند و بعضا تا صف فروش پیش رفتند. شاخص سازهای امروز فملی، فولاد، شستا، فارس، خودرو، شپنا و شبندر بودند.

اهم اخبار امروز:

 سخنگوی ستاد بودجه: ۹۳ هزار میلیارد تومان کسری بودجه از طریق مالیات، انتشار اوراق و واگذاری سهام دولت تامین خواهد شد. وی با بیان اینکه منابعی که به واسطه نامه رهبر انقلاب کسر شدند از طریق پایه های جدید مالیاتی، اوراق و فروش سهام تامین خواهد شد. وی افزود مخالف افزایش پلکانی حقوق کارمندان هستیم.
 دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در صدد تسریع انتقال مالکیت و مدیریت شرکتهای دولتی در فهرست واگذاری و باقیمانده سهام دولت در بسیاری از شرکتها به بخش خصوصی و آحاد مردم هستیم. وی افزود صندوق دارا دوم در صورت فراهم بودن شرایط تا پایان سال عرضه می شود.
 رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه تمدید زمان بررسی FATF به نوعی چراغ سبز ایران به دیپلماسی است تاکید کرد: اگر اعضای مجمع تشخیص مصلحت به این نتیجه برسند که امکان پیوستن به FATF وجود دارد، عضو کنوانسیون های مرتبط با آن شده و این کار را به تعویق نیندازند.
 کارت زرد مجلس به وزیر اقتصاد! به گفته بورس۲۴، نمایندگان مجلس پاسخ های فرهاد دژ پسند وزیر اقتصاد درباره واگذاری هفت تپه را قانع کننده تشخیص نداده و به وی کارت زرد نشان دادند.
 عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی گفت: میزان تسهیلات پرداختی بانکها به بخشهای مختلف اقتصاد در هشت ماهه منتهی به پایان آبان سال جاری ۰۴۴/۱ هزار میلیارد تومان برآورد شده که حدود ۳۰ درصد این مبلغ، تسهیلات بخش صنعت بوده است. وی تاکید کرد: قریب ۵۹ درصد تسهیلات پرداختی به بخشهای مختلف، وام سرمایه در گردش بوده است.

در انتهای معاملات امروز شاخص ۱۴۱۲۰۰۰ واحد و حجم معاملات ۲۰ هزار میلیارد تومان بود.

ارسال بازخورد

ایمیل شما در منتشر نخواهد شد. مقادیر ستاره دار الزامی هستند.