بررسی بازار ۱۳۹۹/۱۰/۰۸

دیگر این روزها همه به بازار یکی در میان عادت کرده اند! امروز بازار سبز بود!

گروه خودرو و پالایشی تقاضای خوبی داشتند. فارس و شستا نیز در انتهای معاملات با صف خرید اندکی همراه شدند. شاخص سازهای امروز فارس، شستا، تاپیکو، کگل، کچاد، شپنا و شتران بودند.

اهم اخبار روز:

 به نقل از نوآوران امین، شرکت بورس تهران از آغاز عملیات بازارگردانی نمادهای معاملاتی شرکت‌های زغال‌سنگ نگین طبس، معادن منگنز ایران، تولیدی کاشی تکسرام، پلی پروپیلن جم، سرمایه‌گذاری‌ صندوق ‌بازنشستگی‌، جام‌دارو و فرآورده‌های ‌غذایی ‌و قند پیرانشهر خبر داد.
 به نقل از کارگزاری بانک صنعت و معدن، متوسط قیمت‌ گاز در چهار هاب بزرگ دنیا که نیمی از نرخ خوراک پتروشیمی ها را به خود اختصاص می‌دهد در هفته گذشته ۱۶٫۳ سنت به ازای مترمکعب بوده است. در ماه آبان و آذر به ترتیب اعداد ۱۲٫۸ و ۱۴٫۶سنت ثبت شده است.
 مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات در گفت و گو با همفکران در خصوص تصمیم جدید دولت برای پرداخت مطالبات بانک ها توضیح داد. بهروز خدارحمی گفت: این تصمیم دو بخش دارد که در بخش اول دولت از طریق رد دیون و پرداخت سهام ارزشمند مطالبات بانک ها را می کند. بخش دوم نیز پرداخت بخشی از سهام ارزنده شرکت ها به بانک ها به صورت اقساطی و بدون بهره است.
 به نقل از ایسنا، امروز مجلس درباره بودجه رای‌گیری نکرد. سخنگوی هئیت رئیسه مجلس با اشاره به جلسه غیررسمی مجلس برای بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ گفت که در این جلسه رای گیری و تصمیم گیری صورت نگرفت و تنها مباحث کلی بیان شد.

در انتهای معاملات امروز شاخص کل با رشد ۱٫۲۸ درصدی به ۱۴۳۷۰۰۰ واحد و حجم معاملات به ۱۶ هزار میلیارد تومان رسید.

ارسال بازخورد

ایمیل شما در منتشر نخواهد شد. مقادیر ستاره دار الزامی هستند.