بررسی بازار ۱۳۹۹/۱۰/۰۷

در بازار امروز نیز شاهد آن بودیم که سهم های بزرگ و بعضا بنیادی در محدوده منفی و حتی صف فروش بودند. این اتفاق، نتیجه بی اعتماد شدن بازار به سهام دولتی است. در ابتدای بازار شاهد عرضه های سنگین بودیم اما با گذر زمان از فشار عرضه ها کاسته شد و اندکی بازار بهبود یافت. شاخص سازهای امروز، شستا، تاپیکو، نوری، وپارس، خودرو، رمپنا و شبندر بودند.

اهم اخبار امروز:

 به نقل از ایرنا، هفت طرح توسعه تحت پوشش شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (وابسته به ایمیدرو) با سرمایه گذاری ۱٫۲ میلیارد یورویی در دست اجراست که بطور متوسط بیش از ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. یکی از مهمترین این طرحها، سرمایه گذاری ۹۰۰ میلیون یورویی برای سرب و روی مهدی آباد یزد میباشد که پیشرفت ۵۰ درصدی داشته است.
 به نقل از Tsepress، نزدیک به ۵۰ هزار تن صادرات کنسانتره روی انجام شده است. میزان کنسانتره روی سولفیدی صادراتی در هشت ماهه امسال به چین بالغ بر ۴۸.۴ هزار تن به ارزش ۱۷.۵ میلیون دلار بود و قیمت میانگین هر تن این ماده معدنی رقم ۳۶۱ دلار را نشان می‌دهد.
 به نقل از بورسان، درحالیکه آخرین داده‎های مرکز آمار ایران نشان می‌داد که ترمز رشد تورم در آذر کشیده شده است و هم تورم نقطه‌ای و هم تورم ماهانه کاهش یافته، روابط عمومی بانک مرکزی با انتشار توییتی این موضوع را تایید کرد. در این توییت همچنین به آخرین گزارش این بانک از بازار مسکن که امروز منتشر شده اشاره کرده و اعلام می‎کند: آمار بانک مرکزی حکایت از افت قیمت مسکن تهران در آذرماه دارد، امری که سال‌ها بود در این ماه رخ نداده بود.
 به نقل از خانه ملت، قالیباف، رییس مجلس گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۰ نیاز به اصلاحات اساسی دارد. کسری تراز عملیاتی لایحه بودجه نسبت به سال قبل ۱۱۷ درصد رشد داشته و هزینه‌ها ۴۷ درصد افزایش پیدا کرده است.
 به نقل از بورس نیوز، رئیس اتحادیه نانوایان سنتی گفت: پیشنهاد ما برای افزایش قیمت نان در تهران ۷۰ درصد است. وزارت صنعت، معدن و تجارت بر خلاف دستورالعمل خود، می‌خواهد موضوع تعیین قیمت نان در تهران را به جای کارگروه استانی در هیات دولت مطرح کند.

در انتهای معاملات امروز شاخص ۱۴۱۹۰۰۰ واحد و حجم معاملات در حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان بود.

ارسال بازخورد

ایمیل شما در منتشر نخواهد شد. مقادیر ستاره دار الزامی هستند.