بررسی بازار ۱۳۹۹/۱۰/۰۶

در بازار هر روز شاهد نوسان هستیم. یک روز بازار با یک بهانه مثبت و یک روز با یک بهانه منفی است. عرضه حقوقی ها نیز مزید علت سرخی بازار است.

این روزها گزارش های ماهانه یکی پس از دیگری روی کدال می نشینند. در برخی شرکتها شاهد گزارشهای طلایی هستیم که نشانه داشتن یک گزارش نه ماهه خوب است. اما بازار به هیچ یک از این گزارش ها وقعی نمی نهد! شاخص سازهای امروز فارس، فملی، شستا، فولاد، تاپیکو، شپنا و خودرو بودند و البته همگی یکپارچه قرمز!

اهم اخبار امروز:

 به نقل از بورس۲۴، عبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در خصوص احتمال افزایش نزخ این محصول خاکستری گفت: برنامه آن را داریم که با وزارتخانه مذاکراتی انجام داده روی موضوع افزایش نرخ به توافق برسیم. هنوز درصد آن مشخص نیست اما در حال مذاکره هستیم.
 به نقل از دنیای اقتصاد، سرانجام مجمع تشخیص مصلحت نظام دو لایحه از لوایح ۴گانه درباره پیش‌شرط‌های گروه ویژه اقدام مالی (FATF) را در دستور کار خود قرار داده و بررسی مجدد آنها را آغاز کرد. این خبری است که آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه عصر چهارشنبه صحن علنی مجمع اعلام کرد. او توضیح داد: حسب ارجاع مقام معظم رهبری، بررسی مجدد این لوایح در دستور کار قرار گرفته و اعضای مجمع فارغ از فضاسازی‌های مختلف از سوی گروه‌ها و جریان‌های سیاسی و در جهت مصالح و منافع مردم و کشور آن را بررسی خواهند کرد.
 به نقل از تسنیم، مجلس به دنبال اصلاح دستورالعمل بازارگردانى به نفع مردم است. نایب رییس مجلس با اشاره به این که باید دستورالعمل قانون مفید بازارگردانى به نفع مردم بهینه شود، اعلام کرد: مجلس قطعا برای اصلاح این دستورالعمل اقدام خواهد کرد.
 به نقل از بورس۲۴، رزم حسینی: قیمت‌گذاری کالاهایی که یارانه یا امتیازی دریافت می‌کنند اجباری است. وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: به هر کالایی که یارانه یا امتیازی داده شود، قیمت گذاری‌اش هم اجباری می‌شود.

در پایان معاملات امروز ۱۴۲۳۰۰۰ واحد و حجم معاملات در حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان بود.

ارسال بازخورد

ایمیل شما در منتشر نخواهد شد. مقادیر ستاره دار الزامی هستند.