بررسی بازار ۱۳۹۹/۱۰/۰۲

شاخص کل پشت عدد ۱٫۵ میلیون واحد در تردید مانده است.

از طرفی دلار به ثبات رسیده و بازارهای جهانی جذابند، از یک طرف بودجه و قواعد قیمت گذاری صنایع و موضوع FATF برای سرمایه گذاران ابهام ایجاد کرده است. تحلیلگران معتقدند بعد از رفع و رجوع ابهام های فعلی، بازار قابلیت رشدی آرام را خواهد داشت. امروز شاخص اندکی مثبت بود. گروه دارویی همچنان پر تقاضا بودند. در گروه خودرو و بانک با گذر زمان بهبود تقاضا داشتند و تا صف خرید پیش رفتند. تقاضا در گروه پالایشی نیز کم کم بهبود یافت. فارس، فملی، کگل، خودرو، اخابر، وپارس و شستا شاخص سازهای امروز بودند.

اهم اخبار امروز:

 به نقل از ایسنا، موضوعات موشکی و منطقه ای از مذاکرات برجام حذف شد. اروپا موافق بازگشت بی قید و شرط آمریکا به برجام است. طرف های اروپایی برجام از اصرار خود برای گسترش این توافق به موضوعات سیاستهای منطقه ای و برنامه موشکی ایران دست کشیده اند و اولویت کنونی شان احیای توافق است.
 به نقل از بتا سهم، سخنگوی دولت گفت: امروز عصر بین رئیس مجلس و روحانی و تعدادی از نمایندگان و برخی اعضای دولت جلسه ای به منظور بررسی بودجه ۱۴۰۰ برگزار میشود. نظر رهبر انقلاب درباره بودجه به قوام لایحه کمک میکند و ما برنامه ریزی خواهیم کرد.
 به نقل از همشهری، دبیر انجمن قطعه سازان گفت: در آخرین جلسه ای که در سازمان گسترش برگزار شد، بر مبنای مدارک ارائه شده، رئیس شورای رقابت تقریبا توجیه شد و پذیرفت پایه قیمتی خودروها باید اصلاح شود.
 به نقل از بتا سهم، گفته می شود تابش، رئیس سازمان حمایت در نامه ای به اسماعیلی، معاون وزارت صمت با اشاره به مشکلات متعدد صنعت سیمان و در راستای تنظیم بازار سیمان دو پیشنهاد به وزارت صمت ارائه کرده است: ۱٫ عرضه سیمان در بورس کالا و کشف قیمت ۲٫ منطقه ای کردن مدیریت تنظیم بازار سیمان (به دلیل هزینه متفاوت حمل و نقل در استانهای مختلف)

در انتهای معاملات امروز شاخص کل ۱۴۴۴۰۰۰ واحد و ارزش معاملات بیش از ۱۹ هزار میلیارد تومان بود.

ارسال بازخورد

ایمیل شما در منتشر نخواهد شد. مقادیر ستاره دار الزامی هستند.