بررسی بازار ۱۳۹۹/۰۹/۳۰

سرخ به استقبال زمستان رفتیم. بازار در شروع کمی بهتر از پایان عمل کرد. با گذر زمان در بازار اندک اندک عرضه ها زیاد شد.

حال بازارهای جهانی همچنان خوب است و کومودیتی ها پر قدرت می تازند. گروه محصولات شیمیایی و فلزات اساسی پر تقاضا و گروه پالایشی پر عرضه بودند. گروه بانک و خودرو نیز روز منفی و سرخی را پشت سر گذاشتند. شاخص سازهای امروز فارس، فخوز، شپنا، خودرو، فملی، شتران و وبملت بودند.

اهم اخبار امروز:

 به نقل از همفکران، پیشنهاد صادرات ۶۰ درصدی در جلسه با وزیر صمت. سید رضا شهرستانی عضو هئیت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران: در آخرین جلسه انجمن فولاد با وزیر صنعت مذاکرات خوبی انجام شد و وی در جریان جزییات تقاضای داخل و میزان تولید قرار گرفت و بر همین اساس قرار بر این شد که ۶۰ درصد صادرات را انجام دهیم و ۴۰ درصد در بازار داخل فروش برود.
 قالیباف گفت: ارقام بودجه را واقعی خواهیم کرد. وی در نطق پیش از دستور افزود: مجوز اخیر رهبر انقلاب گامی بلند در جهت واقعی کردن ارقام بودجه و پرهیز از هرگونه برآورد غیرواقعی است.
 به نقل از اکو ایران، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به اراده دسته جمعی در نماینده های مجلس برای حذف ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی از بودجه سال آینده اشاره کرد.
 به نقل از بورس نیوز، در حالیکه قرار بود با طرح مجلس شورای اسلامی، خودروهای داخلی در بورس کالا عرضه شوند، وزیر صمت از موافقت کمیته خودرو با این جمع بندی که بازار خودرو خود، بایستی خودش را تنظیم کرده و عرضه آن در بورس منطقی نیست، خبر داد.

شاخص کل در پایان معاملات امروز ۱۴۳۹۰۰۰ واحد و حجم معاملات در حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان بود.

ارسال بازخورد

ایمیل شما در منتشر نخواهد شد. مقادیر ستاره دار الزامی هستند.