بررسی بازار ۱۳۹۹/۰۹/۲۹

بازار سبز امروز را مدیون ثبات دلار و قیمتهای جهانی صعودی و اخبار خوب سیاسی و اقتصادی هستیم.

امروز گروه فلزات اساسی، متانولی ها، سرمایه گذاری ها، محصولات شیمیایی و چند گروه مهم دیگر مثبت بودند. گروه پالایشی منفی و خودرو و بانک نیز متعادل بودند. شاخص سازهای امروز فملی، فارس، فولاد، شستا، کچاد، کگل و وغدیر بودند.

اهم اخبار امروز:

 به نقل از بورس نیوز، دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: از همه کشورهای عضو سازمان ملل متحد می خواهیم در چارچوب قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت روابط تجاری و اقتصادی با ایران را برقرار کنند.
 به نقل از تجارت نیوز، از هفته آینده بانکها معادل ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت را بابت وام با نرخ سود ۱۸ درصد و دوره بازپرداخت سه ساله پرداخت می کنند.
 به نقل از ارانیکو، رزم حسینی (وزیر صمت) گفت: منابعی در بانکهای ترکیه داشتیم که بنابر مذاکراتی که آقای روحانی با اردوغان داشته قرار شده از این منابع برای تامین نیازمندی های کشور استفاده شود. همچنین طی مذاکره تلفنی با وزیر تجارت ترکیه بر اجرای مفاد موافقت نامه تجارت ترجیحی که در سال ۲۰۱۵ به امضا رسیده و افزایش مبادلات تجاری دو کشور تاکید شده است.
 به نقل از بورس۲۴، روحانی: رشد اقتصادی مثبت از افتخارات مهم ملت ایران در دوران کروناست. امسال رشد اقتصادی ما مثبت بود و امیدواریم سال آینده نیز مثبت باشد.
 به نقل از بورس۲۴، وزیر صمت گفت: قیمت خودرو متعادل می شود. وی با تاکید بر اینکه ساخت داخل اهمیت دارد، گفت: در آینده ای نزدیک قیمت خودرو در بازار واقعی می شود.

شاخص کل در انتهای معاملات امروز با افزایش ۲٫۲۳ درصدی به ۱۴۴۴۰۰۰ واحد رسید و حجم معاملات نیز در حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان بود.

ارسال بازخورد

ایمیل شما در منتشر نخواهد شد. مقادیر ستاره دار الزامی هستند.