بررسی بازار ۱۳۹۹/۰۹/۲۵

به راستی در بازار چه می گذرد؟

ارزش گذاری و تحلیل جایگاه خود را از دست داده است و بازار با لیدرهای ذهنی و ساختگی هدایت می شود. در حالیکه دلار نیمایی در حدود ۲۶ هزار تومان است، کامودیتی ها و بازارهای جهانی مثبت هستند و در قیمتهای جذابی معامله می شوند، قیمتها نیز اصلاح کرده و برای ورود مناسبند، اما باز هم شاهد صفهای فروش سنگینی هستیم که به دنبال منفی شدن لیدرها، مانند یک دومینو در کلیت بازار شکل می گیرد. شاخص سازهای امروز فملی، فارس، فولاد، شستا، کگل، شپنا و تاپیکو بودند.
اهم اخبار امروز:
به نقل از بورس نیوز، وزیر اقتصاد با افزایش درآمدهای مالیاتی بودجه مخالفت کرد. وی تاکید کرد اگر نتوانیم پایه های جدید مالیاتی را به نحوی که در سال ۱۴۰۰ برای خزانه قابل دسترسی باشد، تعریف کنیم و یا بخشی از معافیت های مالیاتی را خاتمه ببخشیم، حتما مخالف افزایش درآمدهای مالیاتی نسبت به رقم پیشنهاد شده در بودجه هستیم. درآمدهای مالیاتی نباید بدون تعریف پایه های جدید زیاد شود.
به نقل از نوآوران امین، رئیس شورای رقابت گفت: اگر خودرو در بورس عرضه شود، دیگر خودرو با قیمت منصفانه ای که شورا برای مصرف کننده در نظر گرفته به دست مشتری نمیرسد و مردم باید آن را با قیمت حراجی بورس بخرند.
به نقل از اعتماد، موافقت رهبری با بررسی مجدد لایحه یا موضوعی در مجمع تشخیص مصلحت نظام پدیده ای جدید به شمار می رود و هرگز چنین مسئله ای سابقه نداشته است.
به نقل از مهر، وزیر صمت گفت: تهاتر ارزی صادرکنندگان و واردکنندگان منجر به افزایش صادرات در همین دو ماه شد. وی با اشاره به رشد تولید خودروسازی نیز افزود: تولیدات خودرو در آبان ماه در مقایسه با سال قبل ۵۸ درصد رشد داشته است.
عرضه اولیه اپال که قرار بود در روز چهارشنبه ۲۶ آذر ماه انجام شود، لغو شد.
به نقل از بتاسهم، نمایندگان مجلس طرحی را تصویب کردند که در صورت تایید آن در شورای نگهبان، دولت مکلف میشود لایحه بودجه را طبق احکام جدید مصوب مجلس یازدهم بنویسد. در این طرح، یازده حکم به دولت دیکته شده که باید بر اساس آن لایحه بودجه را از نو بنویسد.
در انتهای معاملات امروز شاخص ۱۴۲۸۰۰۰ واحد و حجم معاملات ۱۱ هزار میلیارد تومان بود.

ارسال بازخورد

ایمیل شما در منتشر نخواهد شد. مقادیر ستاره دار الزامی هستند.