بررسی بازار ۱۳۹۹/۰۹/۱۸

امروز بازار در تعادل بود و آنچه به وضوح مشخص است کنترل در بازار است. بازار نه میل به رشد قوی دارد و نه افت قوی.

با درنظر داشتن بنیاد برخی شرکتها و اینکه همواره کومودیتی ها در حال بهبودند، می توان روند معقولی را برای آینده بازار متصور بود. شاخص سازهای امروز عبارت بودند از: فملی، فارس، شستا، کگل، شپنا، تاپیکو و شتران. در این میان تنها فملی با بازگشایی مثبت همراه بود و تاثیر مثبت بر شاخص داشت.

اهم اخبار امروز:
روند قیمتی اسلب و بیلت صادراتی ایران همچنان صعودی است و برخی معتقدند ممکن است به سقف تاریخی سال ۲۰۱۸ نیز برسد.
به نقل از بتا سهم: طبق اظهارات مدیر امور شرکتها و مجامع پارسان، شرکتهای پالایش نفت بندر عباس و پالایش نفت تبریز افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی زمین و اندوخته سرمایه ای بصورت همزمان در دستور کار خود قرار دادند.
افزایش سرمایه ۴۹ درصدی شپنا از محل اندوخته و سود انباشته تصویب شد.
به نقل از TsePress: مدیر عامل ومعادن اظهار کرد این شرکت تصمیم گرفت تا در راستای حمایت از ۸ پروژه معدنی خود از جمله پروژه فولاد شرق خراسان، پروژه یک میلیون تنی گندله، پروژه کلاف سازی، و یک واحد فولاد سازی ۶۰۰ هزار تنی، و یک شرکت فعال در حوزه اسکله شهید رجایی را برای اولین بار در قالب شرکت سهامی عام به فرابورس عرضه کند.
به نقل از خبرگزاری فارس: ظریف در توییتی نوشت: به نظر می رسد برخی کشورهای همسایه از غرب درخواست کرده اند بخشی از روند مذاکره با ایران باشند. با غرب در خصوص منطقه مذاکره نمی کنیم. مشکل اصلی، مداخله آنهاست.
به نقل از بورس نیوز: اصلاح تبصره ۱ ماده ۱۴۹ قانون مالیاتهای مستقیم با موضوع “اعطای معافیت تجدید ارزیابی دارایی ها مشروط به رعایت استانداردهای حسابداری ملی و یا گزارشگری بین المللی” پس از پیگیری های کارگروه مالی کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران و همکاری معاونت امور اقتصادی ایران به سرانجام رسید.

در انتهای معاملات امروز شاخص ۱۵۰۷۳۶۳ واحد و ارزش معاملات بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان بود.

ارسال بازخورد

ایمیل شما در منتشر نخواهد شد. مقادیر ستاره دار الزامی هستند.