مجمع عمومی عادی سالانه سمازن
 افزایش نرخ 15 درصدی برای سیمان

 


به گزارش بورس ایران، جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان مازندران روز دوشنبه مورخ 9 اسفندماه 1395 در محل هتل ارم با حضور اکثریت سهامداران، اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل، نماینده سازمان بورس و بازرس قانونی تشکیل شد.
بر اساس این گزارش، در ابتدای این جلسه علی حسین پور مدیرعامل شرکت سیمان مازندران گزارش هیئت مدیره را قرائت کرد و گفت: امروزه صنعت سیمان در کشور با چالش های بزرگی همراه است. از ابتدای سال 93 تا کنون روندکاهش درامد شرکت های سیمانی وجود داشته و عوامل متعددی در اشباع صنعت سیمان تاثیر داشته است.

وی ادامه داد: از جمله عواملی که باعث این رکود در صنعت سیمان شده می توان به توقف مسکن مهر، رکود اقتصادی، توقف سایر بنگاه های ساختمانی اشاره کرد. محدودیت های صادراتی نیز به دلیل ناامنیتی در مرزها نیز افزایش یافت. کاهش تقاضا در اقتصاد ملی کشور نیز وجود داشته است.

وی ادامه داد: اهداف استراتژیک شرکت نیز بر مبنای کاهش هزینه ها از جمله هزینه بهای تمام شده و مواد اولیه بوده است. روش های کنترل هزینه نیز در شرکت وجود داشته است. کمیته وصول مطالبات نیز در شرکت در حال کاهش مطالبات مشکوک الوصول هستند. جلوگیری از هزینه های مالی نیز جزو برنامه ها و استراتژی های شرکت است.

وی افزود: حدود 20 شرکت در استان مازندران به فروش سیمان می پردازند. اقدامات کارگروه ایجاد شده از سوی انجمن سیمان منجر خواهد شد که رقابت منفی در این شرکت ها از بین برود و منجر به ایجاد رقابت مثبت در شرکت ها شود. در راستای کاهش هزینه ها و کاهش بهای تمام شده حجم خریدها در بخش تدارکات کاهش داشته است.

از جمله برنامه های شرکت برای سال آتی را می توان شامل توسعه صادرات، حفظ و توسعه بازار داخلی، تقویت برند سیمان مازندران، راه اندازی پرتال فروش، فروش به مصرف کنندگان نهایی دانست. برای توسعه صادرات نیز اقدامات خوبی انجام شده، اخیرا با هیئتی از روسیه نیز صحبت هایی شده که توسعه صادرات را شاهد باشیم از طرفی از طریق یک شرکت روسی موجب صادرات سیمان به شمال اروپا را نیز فراهم آوریم.  این تفاهم نامه به زودی امضا خواهد شد. شرکت سیمان مازندران در 9 ماهه توانست 91 درصد از بودجه خود را پوشش دهد.

در ادامه فاطمی نماینده سهامدار عمده گفت: کار مضاعف در مجموعه سیمان مازندران اتفاق افتاده و عملکرد هیئت مدیره جدید نیز بسیار مناسب و خوب بوده است. این شرکت توانسته بازار خود را حفظ کند و حتی موجبات افزایش صادرات را نیز فراهم آورد.

در ادامه جلسه حسینی بازرس قانونی گزارش حسابرس را قرائت کرد و اظهار نظر مشروط را نسبت به صورت های مالی این مجموعه اعلام کرد.

مدیرمالی شرکت در پاسخ به بند اظهار نظر مشروط گفت: اقدامات شرکت در حال انجام است و شرکت تا جایی که بتواند به این موضوعات یعنی مالیات و ذخیره رسیدگی می کند.

فاطمی تاکید کرد: از 28 آبان ماه گاز شرکت قطع بوده و در صورت استفاده از گاز مازوت وزارت نفت متعهد شده که این ما به التفاوت را پرداخت کند.

در همین راستا حسین پور در پاسخ به سوال خبرنگار بورس ایران، مبنی براینکه آينده صنعت سيمان با توجه به رکود موجود  به چه سمتي خواهد رفت و اين که افرايش نرخ هاي تعیین شده آيا قابليت ماندگاري در اينده دارد، گفت: درحال حاضر قیمت محصولات تقریبا مطابق با مصوب انجمنبوده است  اما گفتنی است طی همین روز فعالان صنعت سیمان جلسه ای با انجمن برگزار کرده اند که مقرر گردیده با توافق همگان 15 درصد افزایش نرخ سیمان را خواهیم داشت. همچنین اگر طرح مسکن اجتماعی در سال 96 رونق بگیرد می توانیم به آینده صنعت امیدوار باشیم.

در پایان جلسه نیز به ازای هر سهم 50 تومان سود بین سهامداران تقسیم شد و این موضوع به تصویب مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان مازندران رسید.ارسال دیدگاه
نام:  
ایمیل:  (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
دیدگاه شما:
دیدگاه ها
دیدگاهی ثبت نشده است