گزارش مجمع عادی به طور فوق العاده رتاپ
تجارت الکترونیک پارسیان 

به گزارش بورس ایران مجمع عادی به طور فوق العاده شرکت تجارت الکترونیک پارسیان (پپکو) با حضور۸۰ درصد سهامداران حقیقی و حقوقی و نمایندگان قانونی آنها   روز سه شنبه ۲۸ دی ماه برگزار شد.
در ابتدای این جلسه آقای فقیری رئیس جلسه با اشاره به شرایط رقابتی صنعت گفت: مجموعه پپکو می بایست خود را برای ماراتن سنگین آماده کند و در حال حاضر نیز این مجموعه شروع خوبی را در حوزه فعالیت های مختلف و جدید داشته است. بخشی از اقدامات مورد نظر شرکت انجام شده و بخشی از مسائل نرم افزاری شرکت مرتفع شده و بخشی دیگر نیز  در دستور کار قرار گرفته است لذا  لازمه ادامه فعالیت های جدید و توسعه فعالیت های شرکت نیازمند افزایش سرمایه است.
در ادامه قنبریان مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان به ارائه گزارش فعالیت شرکت پرداخت.
وی در خصوص دلایل افزایش سرمایه گفت:  مجموعه پپکو  به این نتیجه رسیده است  که برای افزایش بهره وری و حفظ سهم  از بازار باید سطح کیفی کارتخوان ها را بالا برده و همچنین اقدام به بهینه سازی کند به همین جهت در نظر داریم  110 هزار دستگاه کارتخوان جدید خریداری کرده  و وارد بازار کنیم. همچنین 90 هزاردستگاه کارتخوان را جایگزین کارتخوان های مستعمل نمائیم.  به طور کل حدود 200 هزار دستگاه لازم است که برای تامین آن نیاز به افزایش سرمایه داریم.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار بورس ایران مبنی بر اینکه با وجود اشباع شدن بازار از دستگاه های پوز، استراتژی پپکو برای خرید این تعداد کارتخوان چیست، گفت: بازار های هدف ما مشخص بوده و حتی قراردادهای خود را هم بسته ایم پس تجارت الکترونیک پارسیان بی گدار به آب نزده است.  برای این موضوع سرمایه ای در حدود 107 یا 108 میلیارد تومان نیاز است.همچنین شرکت یکسری آفرهای ویژه نیز برای استفاده کنندگان از پوز پارسیان در نظر گرفته است.
قنبریان در خصوص سهم بازار از دست رفته در ماه های اخیر گفت: پپکو مفتخر است  که سهم بازار خود را در آبان ماه به 13 درصد برساند و کم شدن سهم بازار ما نسبت به سال های گذشته مربوط به دفاتر پیشخوان بوده، ما از اواسط 93 تا اواخر 94 مارکتی در این خصوص داشتیم که در حوزه قبوض و فروش شارژ بود لذا اجبارا  این قرارداد را کنسل کنیم و به همین دلیل 3 تا 4 درصد از سهم خود را از دست دهیم. رشد تراکنش ها کشور با سهم ما از تراکنش ها تقریبا همسان است.
وی در خصوص رویدادهای صنعت پرداخت الکترونیک کشور در سال ۹۵ به محدود شدن تراکنش های پرداخت درگاه USSD اشاره نمود و افزود: انجام ممیزی جامع شرکت های Psp توسط شرکت شاپرک با هدف بهینه سازی ارائه  خدمات، یکپارچه سازی داده ها، تصحیح مدل داده پذیرندگی و اعتبار سنجی داده های پذیرندگان  از اهم اقدامات این صنعت می باشد.
همچینین کانال کارتخوان فروشگاهی کماکان حداقل در کوتاه مدت و میان مدت مهمترین بخش صنعت پرداخت الکترونیک کشور خواهد بود که در این بین شرکت پپکو بیش از ۵ درصد پایانه موبایل و بیش از سه درصد پرداخت اینترنتی را از آن خود کرده است.
 از جمله برنامه های مجموعه پپکو تجهیز مراکز فروشگاهی، نوسازی پذیرنده ها، ایجاد شرایط خاص برای پذیرنده ها، درگاه های جدید پرداخت های اینترنتی، پورتال امور خیریه، پورتال امور قبوض توسط اپلیکیشن تاپ و پیاده سازی نوع جدید کارت های هدیه بوده و از اغلب آن ها به زودی رونمایی خواهد شد. به گونه ای که تبلیغات فراگیر نیز صورت گرفته و ادامه خواهد داشت. ضمن اینکه سرمایه گذاری و تشکیل واحدهای تجاری تخصصی نیز صورت خواهد گرفت. همچنین اپراتور مجازی تلفن همراه نیز راه اندازی خواهد شد و در این خصوص با همراه اول نیز موفق به انعقاد قرارداد شده ایم.
لازم به ذکر است در حال حاضر خرید هر دستگاه کارتخوان برای مجموعه تجارت الکترونیک پارسیان حدود ۴۰۰ تا ۴۵۰ هزار تومان هزینه در بر دارد. 

طی این جلسه افزایش سرمایه در دو مرحله که 50 درصد اول تا خرداد ماه و 50 درصد دوم در اختیار هیئت مدیره و برای سال مالی آتی خواهد بود،به تصویب مجمع رسید.


ارسال دیدگاه
نام:  
ایمیل:  (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
دیدگاه شما:
دیدگاه ها
دیدگاهی ثبت نشده است