مجمع عادی به طور فوق العاده حریل

حریل 400 واگن باری وارد می کند                             


به گزارش بورسیران، مجمع عادی به طور فوق العاده شرکت ریل پرداز سیر روز یکشنبه 19 دی ماه در محل هتل سیمرغ با حضور 2/82 % از سهامداران حقیقی و حقوقی و نمایندگان آنها برگزار شد.
دستور این جلسه انتخاب هیئت مدیره بود که در ابتدا و قبل از انتخاب هیئت مدیره جدید، طلوعی مدیرعامل شرکت ریل پرداز سیر دقایقی را به ارائه گزارش وضعیت شرکت پرداخت.
وی با بیان اینکه شرکت در بحث فورواردری که برای اولین بار توسط ریل پرداز سیر مطرح شد، حال به توسعه ناوگان از طریق سرمایه گذاری داخلی و خارجی پرداخته است، همچنین این مجموعه اولین شرکتی است که بحث تخلیه را با احداث سازه تخلیه به انجام رسانیده  و در حال حاضر ایجاد و توسعه تکنولوژی حمل و نقل ترکیبی، ورود به بازارهای بین المللی حمل و نقل ترانزیت ، تقویت سیستم های مدیریت و مکانیزم های بازاریابی، تنوع و خدمات قابل ارائه در قالب زنجیره تامین و لجستیک را دستور کار خود قرار داده است.
طلوعی در ادامه تصریح کرد: فروش نه ماهه شرکت در سال 95 نسبت به سال 94 حدود 76 درصد با رشد همراه بوده است.
مدیر عامل شرکت ریل پرداز سیر در خصوص دستاوردهای حاصل از پروژه خرید واگن باری در سال 96 گفت: قرارداد خرید 400 واگن از کشور روسیه نهایی شده است و در حال حاضر در مرحله صدور ضمانت نامه شرکت راه آهن جمهوری اسلامی هستیم که تا اواخر هفته روی سامانه کدال قرار خواهد گرفت.
وی در خصوص افزایش درآمد و حاشیه سود شرکت افزود: از محل افزایش ظرفیت و توان جذب بار (ظرفیت بارگیری 775تن) 400 واگن جدید که معادل 563 واگن قدیم است، حاشیه سود مناسبی ایجاد خواهد شد. همچنین در این پروژه در مقایسه با خرید از سایر کشورهای دنیا معادل 8 میلیارد تومان صرفه جویی به همراه داشته است.
طلوعی گفت: از محل حذف حق دسترسی واگن های نو به مدت 43 ماه ( 4 میلیون تن کیلومتر برای هر واگن) و از محل حذف هزینه های تعمیرات اساسی و کاهش هزینه ای تعمیرات ویژه و جاری برای شرکت حاشیه سود و درآمد تعریف می شود. حق دسترسی حدود 30 درصد از کل فروش شرکت است.
وی در خصوص پایین بودن ریسک اجرای قرارداد 400 واگن باری اظهار داشت: با عنایت به پتانسیل و سوابق مثبت مجموعه ریل پرداز سیر قرارداد خرید بر مبنای اعتبار فروشنده می باشد. همچنین 100درصد  تامین مالی قرارداد از محل فایننس خارجی و بانرخ بهره صفر درصد می باشد.  رقم قرارداد نیز بصورت fix price  بوده و هیچ سودی به مانده بدهی تعلق نخواهد گرفت. شرکت راه آهن نیز متعهد می گردد که اثر نوسانات نرخ ارز، بیش از 10 درصد افزایش سالیانه  قرارداد خرید واگن های باری را برای سرمایه گذار تضمین کند. این واگن ها تا اواخر ژانویه به شرکت تحویل داده می شود.
گفتنیست این پروژه با ارز یورو خریداری شده است و در طی 4 سال کل مبلغ خرید 400 واگن باری تسویه خواهد شد.
طلوعی در ادامه گفت: برای پروژه مذاکراتی را با شرکت های تولید کننده واگن باری برای خرید 1300 دستگاه واگن باری با قابلیت حمل انواع بارها را آغاز کرده ایم. همچنین توافقنامه ای برای پروژه خرید 60 دستگاه لوکوموتیو باری از کشور چین را در دستور کار خود قرار داده ایم.
وی در خصوص افق 1404 شرکت افزود: در بحث واگن های لبه بلند که سرمایه گذاری زیادی را می طلبید توانستیم برای اولین بار سازه ای را در مجموعه ریل پرداز طراحی کنیم که در جلال آباد و بندر عباس بهره برداری رسیده است و در حال حاضر نیز مجموعه شناسایی و استفاده از به روز ترین تکنولوژه های پورتابل بارگیری و تخلیه واگن و رهگیری آنلاین ناوگان با استفاده از تکنولوژی GPS و استفاده از حسگرها در جهت تعمیرات پیشگیرانه را در دستور کار خود قرار داده است.
براساس این گزارش، مهندس خلفی به عنوان رئیس هیئت مدیره و شرکت ارزش آفرینان فدک، شرکت سرمایه گذاری امین اعتماد، شرکت آرمان شهر فدک، سرمایه گذاری آتیه اندشان مس و شرکت امین تجارت بیان بعنوان اعضای هیئت مدیره انتحاب شدند. 


ارسال دیدگاه
نام:  
ایمیل:  (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
دیدگاه شما:
دیدگاه ها
دیدگاهی ثبت نشده است