مجمع عمومی عادی سالیانه مرقام

ایران ارقام 200 ریال سود نقدی تقسیم کرد


 به گزارش بورس ایران مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ایران ارقام صبح روز دوشنبه 29 آذرماه در هتل سیمرغ با حضور76 درصد سهامدران و نمایندگان آنها برگزار شد.

طبق این گزارش در حال حاضر بانک سپه ، بانک ملی و بانک صادرات  از مشتریان بزرگ این شرکت محسوب می شوند.

فتاحی مدیرعامل شرکت ایران ارقام در خصوص برنامه های شرکت گفت: در حال حاضر 17 درصد تراکنش های شتاب کشور از سوئیچینگ مرقام هست. شرکت ایران ارقام دو محصول جدید  B2Bدستگاه صندوق فروشگاهی را در برنامه دارد و دستگاه های B2C قابلیت استفاده در سیستم مالیات را دارد. همچنین این مجموعه قصد دارد فعالیت خود را در حوزه خودپرداز مشارکتی افزایش دهد.

وی در ادامه گفت: در حوزه ارز نیز امکان پرداخت ارز در دستگاه جدید ریسایکل فراهم خواهد شد.

فتاحی در ادامه افزود: این شرکت در حال حاضر در دستگاه های جدید دریافت پول به صورت انحصاری در بازار حضور دارد. ریسایکلر" یک نوع محصول جدید شرکت می باشد.

گفتنی است شرکت در حال ارائه نرم افزار جدیدی برای مانیتورینگ ATM می باشد.

مدیر عامل ایران ارقام در ادامه تصریح کرد: میزان رشد تعداد خودپرداز نسبت به سال قبل 1.5 درصد بوده است. رشد صنعت در این دوره 2 درصد بوده است.

همچنین در خصوص صندوق فروشگاهی، سازمان مالیاتی  هنوز مناقصه پیمانکاری برگزار نکرده است بعد از برگزاری مناقصه پروژه اجرایی خواهد شد و الزام به نصب صندوق حداقل تا یکی یا دو سال به تعویق افتاده است چرا که سازمان امور مالیاتی هنوز زیر ساختی برای بحث صندوق تهیه نکرده  و حداقل یک سال دیگر زیرساخت ها توسط سازمان امور مالیاتی آماده می شود.

این گزارش می افزاید شرکت ایران ارقام تا پیش از این با ارز مبادله ای اقدام به واردات دستگاه های خودپرداز می کرد که طبق مصوبات اخیر دولت از این پس می بایست با ارز آزاد این دستگاه ها را وارد کند که در حاشیه سود شرکت تاثیر منفی خواهد داشت.

همچنین با توجه به اشباع شدن شبکه بانکی در حوزه تجهیز به دستگاه های خودپرداز، که سهم هر شعبه به طور متوسط دو دستگاه است که حدود 10 تا 15 درصد این تعداد دچار استهلاک می شوند، این مجموعه در نظر دارد، تجهیز مجدد این بخش را در اختیار داشته باشد.

طبق این گزارش، بخش عمده اصناف بدون مبحث مالیات در حال حاضر نیز به صندوق های فروشگاهی مجهز هستند.سازمان بورس و اوراق بهادار از امور مالیاتی و اصناف اطلاعات لازم را دریافت نموده اند که منطبق با اظهارات مدیرعامل شرکت می باشد و قرار است این اطلاعات طی اطلاعیه شفاف سازی اعلام و پس از آن نماد شرکت بازگشایی خواهد شد.

شرکتایران ارقام در انتها 93 درصد سود کل را تقسیم کرد که   200 ریال به ازای هر سهم است.


ارسال دیدگاه
نام:  
ایمیل:  (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
دیدگاه شما:
دیدگاه ها
دیدگاهی ثبت نشده است