مجمع عمومی عادی سالیانه آ.س.پ
آ.س.پ بیست ریال سود تقسیم کرد 

به گزارش بورسیران مجمع عادی سالیانه شرکت آ.س.پ روز سه شنبه ۱۶ آذرماه سال ۹۵ در محل همایش های مجموعه ورزشی انقلاب با حضور ۸۹/۴% با دستور جلسه تصویب صورت های مالی و انتخاب هیئت مدیره برگزار شد.
براساس این گزارش، کلایه مدیرعامل شرکت در ابتدای این جلسه به قرائت گزارش هیئت مدیره پرداخت.
کلایه بااشاره به وضعیت نه چندان امیدبخش صنعت ساختمان و رکود موجود گفت: برای جبران کمبود نقدینگی و خروج از رکود، این شرکت برنامه ورود به پروژه های صنایع معدنی و نفت و گاز و پتروشیمی را به صورت پیمانکاری در دستور کار خود داده است چرا که ماشین آلات مورد نیاز را در اختیار داریم که عمر آنها کمتر از ۷سال است اما سایر ادوات عمری بالغ بر ۳۰ سال دارد و مستهلک شده اند و برای نوسازی آنها نیاز به نقدینگی داریم تا بتوانیم با شرایط بهتری به این پروژه ها ورود کنیم.
وی با برشمردن شرایط مناسب شهرستان لامرد از لحاظ پتانسیل های موجود در پروژه های نفت و گاز، تصریح کرد:در حال حاضر سایت عظیم انرژی شهرستان لامرد را برای ورود در نظر گرفته ایم و بصورت جدی بعنوان اولین پیمانکار وارد پروژه های این شهرستان شده است. 
کلایه در ادامه گفت: یکی از عوامل تحقق بودجه شرکت عدم پیش فروش برج های رشدیه تبریز است.همچنین لازم به ذکر است در شش ماهه دوم سال ۹۴ کار با کندی بسیار پیش رفت و برج های الهیه و فرشته مروارید شهر منطقه ۲۲ تهران به فروش نرسید.
مدیرعامل شرکت آ.س.پ گفت: مجموعه در نظر دارد تا سال ۹۶ تمامی واحدها به فروش برسانیم.
کلایه در ادامه این جلسه از برنامه افزایش سرمایه ی ۲۰ میلیارد تومانی از محل مطالبات سهامداران از ۸۰ میلیارد به ۱۰۰ میلیارد خبر داد.
مدیرعامل آ.س.پ در پاسخ به سوال حاضرین مبنی بر اینکه حاشیه سود پروژه های صنعتی چقدر پیش بینی شده است، گفت:حاشیه سود پروژه های لامرد ۱۵ درصد پیش بینی شده است.همچنین در حال حاضر کمتر از یک سوم پروژه های در دست اجرا تجاریست و عمدتا مسکونی می باشد.
وی در ادامه پرسش و پاسخ حاضرین در پاسخ به سوال یکی از سهامداران مبنی بر اینکه آیا برای خروج از رکود موجود چه میزان می توان از وام های خارجی و یا ورود سرمایه گذاران خارجی بهره برد، اظهار داشت:در بخش ساختمان کشور، از سالها قبل و همینطور در دوران پس از انقلاب اسلامی سرمایه گذاری خارجی به طور مستقیم انجام نشده است و تنها بصورت پیمانکاری افراد واسطه ورود پیدا کرده اند اما خبری از ورود سرمایه و تکنولوژی نبوده است. لذا در حال حاضر ما نیروی متخصص را برای ورود به بخش پیمانکاری در اختیار داریم.
رییس جلسه در ادامه گفت: در حال حاضر پروژه هایی که تعریف میشود به دلیل تغییرات نرخ ارز به تاخیر می افتد و توجیه اقتصادی لازم را برای مجموعه ندارد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار بورسیران در خصوص قانون مالیات بر درآمد مسکن گفت: قانون مالیات بر درامد حدود ۲۵ درصد است اما اخیرا قانون جدیدی مبنی بر مالیات بر نقل و انتقال که ۱۰ درصد است وضع گردیده اماهنوز اجرایی نشده است از این رو شرکت در تلاش و مذاکره  است این قانون را تعدیل یا تغییر دهد.
مرکب ساز مدیرمالی شرکت در خصوص ارزش روز دارایی های شرکت بدون در نظر گرفتن برند گفت: ارزش روز دارایی ها حدود ۱۲۰ میلیارد تومان است.
در پایان این جلسه برای هر سهم ۲۰ ریال سود تقسیم شد و ۴۸ میلیون تومان نیز پاداش برای هیئت مدیره در نظر گرفته شد.
https://telegram.me/boursiransecurities


ارسال دیدگاه
نام:  
ایمیل:  (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
دیدگاه شما:
دیدگاه ها
دیدگاهی ثبت نشده است