مجمع عمومی فوق العاده دسبحان
برای تولید دارو به نقطه بحران رسیده ایم

به گزارش بورسیران مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام برای سال (دوره) مالی منتهی به 1395/12/29شرکت سبحان دارو روز دوشنبه 10 آبان ماه سال 95 با حضور 91/6 درصدی سهامدران در محل شرکت سرمایه گذاری البرز برگزار شد.
دستور این جلسه  تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه بود که مجمع با افزایش سرمایه 43% از 30میلیارد تومان به 43 میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی موافقت نمود .
همچنین زمان بندی ثبت افزایش سرمایه  با توجه به زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به  1395/12/29  شرکت، افزایش سرمایه فوق تا زمان برگزاری این مجمع نزد مرجع ثبت شرکت ها به ثبت خواهد رسید.
به گزارش بورسیران دکتر برندگی در پاسخ به این سوال خبرنگار بورسیران مبنی بر این که شرکت برای تک نرخی شدن ارز چه راهکاری را مد نظر دارد گفت: دو راهکار پیشنهاد کردیم که یکی از آن افزایش قیمت ها است که با وزارت بهداشت نیز صحبت کرده ایم چرا که پیش بینی ما این است که نرخ دلار در حدود 3600 تومان خواهد ماند بنا براین تک نرخی شدن ارز تاثیر معنی داری بر شرایط مالی شرکت نخواهد گذاشت چرا که شرکت سبحان دارو تنها 35 درصد از محصولات را وارد می کند.
برندگی در ادامه راجع به پیش بینی شرایط شرکت در ماه های آینده با اشاره به این که مجموعه سبحان دارو نایب رئیس سندیکا نیز می باشند گفت: شاید به همه اهداف مد نظر دست پیدا نکنیم اما مسلما شرایط آتی شرکت بد نخواهد بود. اما تعدیل مثبت قطعا نخواهیم داشت چرا که پیش بینی بودجه اولیه رو بسیار بالا دیده بودیم.
وی در خصوص سهم بازار گفت: حفظ سهم بازار در شرایط کنونی کمی دشوار است اما برند ما دارای کسوت و شناخته شده است و نسبت به سایرین شرایط خوبی داریم.
وی در پاسخ به افزایش نرخ دارو در صورت تک نرخی شدن ارز گفت: اگر ارز تک نرخی شود صد در صد ما باز هم افزایش نرخ خواهیم گرفت. همچنین به دلیل مشکلات نقدینگی که همه صنایع را درگیر کرده است و تثبیت نرخ ارز در دو سال اخی کما فی سابق نمی توانیم استوک بالا در انبارها بگذاریم. در حال حاضر به اندازه 6 ماه هم موجودی در انبارها نداریم.
لازم به ذکر است در حال حاضر وزارت بهداشت و دولت هیچ کدام هیچ تمایلی به جهش نرخ ندارند.
وی در خصوص قرارداد با کشور قزاقستان گفت: به دلیل انجام تغییرات سیاسی این کشور روند قراردادهای فی مابین  زمان بر شده است اما در حال حاضر شرکت در آنجا ثبت شده و 5 قلم دارو مجوز ثبت دریافت کرده اند که در نظر داریم چند محصول دیگر را نیز به ثبت برسانیم.
برندگی در پاسخ به این سوال مبنی بر مطالبات شرکت های دارویی گفت: هر زمان وزارت بهداشت بدهی بیمارستان ها را پرداخت کند مسلما مطالبات ما نیز وصول می شود لذا طرحی در هیئت دولت مصوب شد که مقرر شده با انتشار اوراق توسط دولت و پرداخت مطالبات بیمارستان ها توسط بیمه ها ، این چرخه باید عملیاتی شود تا پول به شرکت های دارویی برسد لذا بعید به نظر می رسد زمان دریافت مطالبات طولانی باشد چرا که به نقطه بحران رسیده ایم و به دلیل عدم دریافت پول از داروپخش خرید مواد خود را کم کرده ایم.
وی در پایان گفت: ما مطالبات بیمارستانی زیادی نداریم.


ارسال دیدگاه
نام:  
ایمیل:  (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
دیدگاه شما:
دیدگاه ها
دیدگاهی ثبت نشده است