مجمع عمومی عادی سالیانه تیپیکو
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین

به گزارش بورسیران، جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین در روز یکشنبه ۲۸ شهریورماه ۱۳۹۵ در محل پژوهشگاه نیرو برگزار شد.
این جلسه با حضور 86درصد از سهامداران، اعضای هیات مدیره، مدیرعامل و نماینده سازمان بورس  تشکیل شد.
در ابتدای جلسه محمدرضا شانه ساز مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین گزارش هیات مدیره را قرائت کرد و گفت: اعضای هیات مدیره و سایر مسئولین شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین در تلاشند تا منافع سهامداران و ذی نفعان حفظ شده و موجبات هم افزایی نیز فراهم شود.همچنین لازم به ذکر است گروه دارویی تامین توانسته است نسبت به سال قبل 9 درصد رشد عددی نسبت به سال قبل داشته باشیم که اگر افزایش قیمت دارو میسر می شد مسلما سود بیشتری کسب می کردیم.
وی با بیان اینکه این مجموعه بزرگترین تولید کننده آنتی بیوتیک کشور است، ادامه داد: تامین در ارائه برخی داروهای از قبیل ارائه داروهای مربوط به بیماری MS دومین تولید کننده دنیا محسوب می شود. این شرکت در نظر دارد تا در افق1400 حدود 40 درصد از بازار تولید و 70 درصد از بازار مواد اولیه را در دست بگیرد.
وی از جمله مهمترین برنامه های شرکت را اینگونه تشریح کرد: مذاکرات بین المللی شرکت با کشورهایی همچون آذربایجان، قزاقستان، گرجستان، افغانستان و کره ادامه دارد. اصلاح ساختار مالی شرکت و کاهش وابستگی به وام های گران قیمت، انقتال تکنولوژی اصلاح سالختار بودجه، احیا و توسعه روابط تضعیف شده با شرکت های بین المللی همچون رش و نوو نوردیسک و مذاکرات جدی با شرکت های دانش بنیان از دیگر برنامه های شرکت در سال جاری و سال های آتی است.
مدیر عامل تیپیکو تصریح کرد: حمایت مجموعه شستا در افزایش سرمایه موجب کاهش دریافت وام های گران قیمت از بانک ها شده است.
شانه ساز افزود: تلاش ما بر این است تا مواد اولیه خود را بدون حضور دلال و به طور مستقیم دریافت کنیم و برای سودده کردن شرکت های زیان ده زیرمجموعه گام برداریم که تا به اینجا نیز موفق بوده و توانستیم به هدف خود نزدیک شویم ضمن اینکه اقدامات خوبی برای GMP و HSE واحدها صورت گرفته تا مطابق با استانداردهای بین المللی باشند با عملی شدن این موضوع موانع اصلی صادراتی نیز رفع خواهد شد.
وی عنوان کرد: بهینه سازی پرتفوی محصولات شرکت از مهمترین برنامه های شرکت است و در سال گذشته توانستیم حدود 14 داروی جدید و 6 قلم داروی مکمل را برای اولین بار در ایران تولید کنیم همچنین 10 قلم محصول ماده اولیه نیز توسط تامین برای اولین بار در ایران در سال گذشته تولید شد این روند در سال های آتی نیز ادامه دارد به گونه ای که بتوانیم 100 قلم داروی جدید را در شرکت های تابعه تولید نماییم.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه شرکت های زیر مجموعه در سال گذشته افزایش سرمایه هایی را در کارنامه داشته اند شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین نیز در نظر دارد تا افزایش سرمایه ای را تا سال 96 عملی نماید. افتخار ما این است که هر ساله عملکرد واقعی ما از پیش بینی صورت گرفته بیشتر بوده و توانسته ایم رضایت سهامداران را جلب کنیم.
در ادامه جلسه اصغری مدیر مالی مجموعه تامین به ارائه وضعیت مالی شرکت پرداخت و آن را از منظر هزینه ها و سایر توابع مالی مورد بحث و بررسی قرار داد و گفت: شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین توانسته بسیاری از هزینه های خود را پوشش دهد اما همان طور که استحضار دارید نسبت هزینه های مالی به فروش شرکت با رشد 2 درصدی رو به رو بوده است.
در ادامه جلسه حسین نجات بخش بازرس قانونی گزارش حسابرس را قرائت کرد و اظهار مقبول خود را نسبت به صورت های مالی شرکت اصلی اعلام کرد.
 در ادامه جلسه نیز شانه ساز در پاسخ به سوال سهامداران در خصوص کاهش درصد رشد سود خالص شرکت گفت: متاسفانه هزینه های و بهای تمام شده شرکت افزایش داشت و متناسب با آن ما شاهد افزایش قیمت محصولات نبودیم، از طرفی نیز ما شاهد برگشت دیرهنگام پول از بیمارستان ها بودیم که همه و همه منجر شد تا درصد رشد سود کمتر از درصد رشد فروش باشد، در همین راستا سال گذشته حدود 12 نامه برای وزیر محترم بهداشت ارسال کردیم چرا که تامین داروی کشور در چنین شرایطی با خطر مواجه است.اما هنوز اقدام مناسبی صورت نگرفته و تنها ماه گذشته متوجه شدیم حدود سه هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت تزریق شده است اما مشخص نیس که برای صنعت دارو چه میزان در نظر گرفته می شود.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین تاکید کرد: ما به دنبال بالا بردن کیفیت سود هستیم و نمی خواهیم تا فروش شرکت به هر قیمتی افزایش یابد. رشد عدد فروش در قبال کاهش سود هیچ ارزشی ندارد.
در پایان جلسه نیز به ازای هر سهم 95 تومان سود بین سهامداران تقسیم شد و این موضوع به تصویب مجمع عمومی عادی سالیانه رسید.

https://telegram.me/boursiransecurities


ارسال دیدگاه
نام:  
ایمیل:  (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
دیدگاه شما:
دیدگاه ها
دیدگاهی ثبت نشده است