مجمع عمومی فوق العاده اخابر
مخابرات ایران یکپارچه می شود/شرکت های مخابرات 30 استان منحل می شود

به گزارش بورسیران،روز سه شنبه در تاریخ 23 شهریور ماه سال 1395 مجمع عمومی فوق العاده شرکت مخابرات ایران در محل فرهنگسرای اندیشه با حضور حدود 96 درصد از سهامداران برگزار شد.
 در این جلسه  شرکت مخابرات ایران سهامداران عمده به انحلال 30 شرکت مخابرات استانی رأی دادند.
این گزارش می افزاید، از این پس شرکت‌های مخابرات استانی در قالب ادارات کل فعالیت خواهند کرد و از الزامات قانونی یک شرکت خارج می‌شوند.همچنین با تصمیم هیأت مدیره شرکت ادغام شرکت همراه اول و شرکت مخابرات ایران نیز در سال 97 انجام خواهد شد که به گفته دبیر مجمع در اولین مرحله  ادغام شرکت‌های مخابرات استانی و سپس ادغام موبایل با ثابت انجام می‌شود.
بنابر اعلام دبیر مجمع ادغام همراه اول با مخابرات نیازمند الزامات قانونی است که فعلاً در توان جلسه در این روز نبود.
بر اساس این گزارش، قنبری رییس هیئت مدیره مخابرات ایران یادآور شد: بازار ICT ایران از 35 هزار میلیارد تومان فعلی 120 هزار میلیارد تومان در 5 سال آینده افزایش می‌یابد که این تغییرات برای همسوسازی ساختار مخابرات ایران با شرایط پیش رو است.
همچنین در این جلسه سراییان، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در خصوص ضرورت یکپارچه سازی گفت: این برنامه از اردیبهشت ٩٥ تا اردیبهشت ١٤٠٠ اجرا می شود.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران توضیح داد: در سال ٩٦ یکپارچه سازی خاتمه می یابد. در سال های ٩٦ تا ٩٨ بخش همراه و ثابت ادغام می شوند و از سال ٩٨ تا ١٤٠٠ شرکت پیشرو دیجیتال با برند واحد و هیات مدیره واحد تشکیل خواهد شد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما، مبنی بر اینکه موضوع ترابرد پذیری تا چه میزان به سود یا زیان همراه اول بوده است، گفت: هر موضوعی که موجب توسعه رقابت پذیری شود ما از آن استقبال می کنیم لذا ریزش مشتری داشته ایم اما در بلند مدت این امر به نفع شرکت مخابرات ایران خواهد بود.
سراییان در ادامه در خصوص برنامه رقابت با شرکت ایرانسل گفت: از روزی که شرکت ایرانسل وارد بازار شد ما برنامه داشتیم و خواهیم داشت اما امروز با در نظر گرفتن خدمات و سرویس دهی همراه اول می توان به برتری این شرکت نسبت به سایر اوپراتورها پی برد ولی مردم حق انتخاب دارند و به نظر می رسد با تلاش هایی که در حال انجام است در یک رقابت سالم هم مردم و هم اوپراتورها می توانند سودکسب کنند.
وی افزود: در سال 1400 با یکپارچه شدن شرکت مخابرات ایران یک مرکز صورت‌حساب‌گیری، یک مرکز تماس، یک مرکز فعال‌سازی و یک مرکز فروش برای تمام سرویس‌ها همراه و ثابت وجود خواهد داشت و برای تمام نیازهای مشتری تنها یک قبض صادر می‌شود.
سرائیان تأکید کرد: هم‌اکنون سهم مخابرات در بازار حداقل 60 درصد است که با این اقدام مشتری سراغ سرویس‌دهنده‌های غیر نخواهد رفت.
وی یادآور شد: نرخ جابه‌جایی مشتریان در بازار مخابرات 30 تا 40 درصد است.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با ارائه گزارشی از عملکرد 4 ماهه تیم جدید مدیریتی شرکت مخابرات ایران، اعلام کرد: طرح مطالعاتی برنامه پنج ساله مخابرات از سال 90 شروع شده است و در این مطالعات مشخص شد شرکت‌هایی که شرایط شرکت مخابرات ایران را داشته‌اند، 5 تا 10 سال قبل این مسیر را رفته‌اند.
وی یادآور شد: تغییر شرایط از جمله حضور پیام‌رسان‌های خارجی، رقبای بین‌المللی برای مخابرات ایجاد کرده که تغییر ساختار در این شرکت را ضروری کرده است و کاهش درآمد پیامک از جمله نتایج حضور رقبای جدید است.
در ادامه این جلسه مدیرکل امور مالی شرکت در پاسخ به سوال سهامداران حاضر در جلسه مبنی بر اینکه یکپارچه سازی چه میزان می تواند بر هزینه های مالی شرکت موثر واقع شود، گفت: با ادغام و یکپارچه سازی شرکت ما می توانیم حدود 20 درصد از مزیت صرفه جویی های مالیاتی بهره مند شویم، به عبارتی یکپارچه سازی اثر مالیاتی مثبتی را بر مجموعه ایجاد می کند.در سال جاری نیز حدود 30 میلیارد تومان صرفه جویی مالیاتی خواهیم داشت. لذا پیش بینی می شود آثار مثبت از سال 96 ملاحظه گردد. همچنین برای تعادل در هزینه ها بیش از 9 هزار نفر را با طرح پاداش تشویقی بازنشست کرده ایم. در موضوع نحوه کنترل شرکت های استانی با موضوع سلایق مدیریتی مواجه بودیم که با یکپارچه سازی بر مبنای یک هیئت مدیره واحد می توان به کنترل و تقلیل زیلندهی شرکت ها دست یافت.
 وی در همین راستا افزود: ادغام شرکت همراه اول به معنای از دست رفتن برند این شرکت نیست و هیچ خدشه ای به موضوع برند در این ره نگاشت متصور نیستیم و با ادغام و افزایش سود آوری، موضوع برندسازی نیز تقویت می شود.

https://telegram.me/boursiransecurities

ارسال دیدگاه
نام:  
ایمیل:  (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
دیدگاه شما:
دیدگاه ها
دیدگاهی ثبت نشده است