مجمع عمومی عادی پترول
مجمع عمومی عادی سالانه شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان

به گزارش بورسیران ، روز شنبه مورخ 20 شهریورماه سال 1395 مجمع عادی سالانه برای دوره مالی منتهی به 31/02/1395 شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در محل پژوهشگاه صنعت نفت در ساعت 9 صبح با حضور 80 درصد از سهامداران برگزار شد.

در این جلسه امید قائمی به نمایندگی از هلدینگ خلیج فارس ریاست مجمع را بر عهده داشت.

تصمیمات مجمع از قرار زیر است:

١) سود نقدی به ازای هر سهم به مبلغ ۲۵ ریال تصویب شد.

۲) آزموده کاران  به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و  رهبين  به‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب گردید.

۳) روزنامه‌ یا روزنامه‌های زیر به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شد:

دنياي اقتصاد

۴) تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره:

مبلغ  14,000,000  ریال بابت برگزاری حداقل  2  جلسه در ماه مصوب شد.

۵) تعیین پاداش هیئت مدیره:

مبلغ  3,500  میلیون ریال ناخالص پاداش هیئت مدیره تعیین شد.

بر اساس این گزارش پس از قرائت گزارش حسابرس، تعیین تکلیف بند 4 که مربوط به مانده حساب های شرکت های فرعی کود شیمیایی و اوره لردگان و پتروشیمی گچساران به شرکت ملی  صنایع پتروشیمی بود، مقرر شد هیئت مئدیره برای رفع آنها اقدام نماید که از قرار معلوم تمامی آنها دارای قرارداد و الحاقیه هستند. همچنین در همین راستا نیازی از ناظرین مجمع گفت: در تلاش هستیم که اختلاف حساب های ذکر شده را از طریق هلدینگ خلیج فارس مرتفع کنیم. توافقات اولیه انجام شده و بخش جرایم آن مرتفع خواهد شد، اما به قطعیت نرسیده است. هلدینگ خلیج فارس نیز بدهی های مشابهی به شرکت های تابعه دارد، اما تصمیم این است که به صورت یکجا مرتفع شود.

این گزارش می افزاید در تعیین تکلیف بند 6 که در خصوص عملیات اجرایی پروژه شرکت های دهدشت، ممسنی، کازرون و بروجن که به دلیل محدودیت مالی متوقف گردیده است، خاموشی مدیر عامل شرکت گفت: احداث لوله شرکت های پتروشیمی خط دنا به عهده دولت است که تا کنون انجام نشده است، لذا تا زمانی که این خط احداث نشود سرمایه گذاری در این شرکت ها نیز بی فایده است چرا که خط لوله خوراک شرکت ها متصل نشده است، اما شرکت های ایلام و صدف عسلویه از پیشرفت بیش تری برخوردار است و مشکل خوراک ندارند به همین دلیل تمرکز مجموعه نیز بر این پروژه ها معطوف است. همچنین در سال 92-93 به علت تحریم ها و مشکلات تامین مالی، شرکت با مشکل سرمایه گذاری در پروژه ها مواجه شد که یکی از دلایل عمده تاخیر در اجرای پروژه هاست. در حال حاضر منتظر احداث خط لوله توسط دولت هستیم که از همین جهت مدام بانک ها به ما تذکر می دهند.این طرح ها (خط دنا) در زمان تصمیم گیری با تحریم ها مواجه شدند.

طبق گفت های ناظر جلسه، برنامه زمانبدی بهره برداری برای ایلام سال 96 و لردگان سال 97 است.

بر اساس این گزارش، دانایی در ادامه افزود: پتروشیمی نوین نیز قرار است واگذار شود اما در صورت فراهم شدن شرایط مناسب این طرح را ادامه خواهیم داد.

در ادامه اظهارات هیئت مدیره شرکت، دانایی با تاکید بر ارائه هرچه سریع تر برنامه زمانبندی جدید طرح ها، گفت: پروژه نوین نیز باید مجددا تعیین تکلیف شده و نتیجه آن ابلاغ شود.

 

 https://telegram.me/boursiransecurities


ارسال دیدگاه
نام:  
ایمیل:  (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
دیدگاه شما:
دیدگاه ها
دیدگاهی ثبت نشده است