گزارش مجمع عادی سالیانه وپترو
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی

به گزار ش بورسیران، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی (سهامی‌عام)  در روز 31 مرداد ماه 1395 در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد با حضور 71 درصد از سهامداران آغاز شد.

بر اساس این گزارش تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت به شرح زیر است:

  • صورت‌های مالی سالیانه منتهی به 31/02/95 شرکت مورد تصویب قرار گرفت.
  • معاملات موضوع ماده 129 اصلاحیه قانون تجارت مورد تنفیذ قرار گرفت.
  • سود تقسیمی به ازای هر سهم ‌مبلغ 70 ریال مورد تصویب قرار گرفت.
  • پاداش هیئت‌مدیره به‌مبلغ 800ر1 میلیون ریال تصویب گردید.
  • موسسه حسابرسي داریاروش به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس مستقل اصلی و موسسه حسابرسی دایارهیافت به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس علی‌البدل انتخاب گردید.
  • روزنامه اطلاعات به‌عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت انتخاب گردید.
  • حق حضور اعضای غیرموظف هیئت‌مدیره، مبلغ 000ر000ر10 ریال تصویب گردید.
  • اشخاص ذيل به مدت دو سال به عنوان اعضاي هيئت‌مديره شركت انتخاب شدند:

شرکت سرمایهگذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین

شرکت سرمایهگذاری صبا تامین

گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین

شرکت کاغذسازی کاوه

شرکت پتروشیمی فارابی

بر اساس این گزارش، ریاست این مجمع بر عهده بهروز خالق وردی  نماینده شستا بود. همچنین شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی از تیرماه سال جاری بدون داشتن مدیر عامل مشخص به کار خود ادامه می دهد.

بنا براین گزارش در ابتدا آقای گرزین سرپرست موقت این شرکت به توضیح شرایط سال گذشته شرکت و وضعیت شرکت های تابعه این شرکت پرداخت. اما عملا این مجموعه به دلیل نداشتن مدیر عامل بدون ارائه برنامه خاصی به کار خود پایان داد. اما براساس گفته های خالق وردی شرکت در آینده ای نزدیک برنامه افزایش سرمایه را دستور کار خود قرار داده است که در دست پیگیری است اما مصوبه هیئت مدیره برای اجرای افزایش سرمایه آماده نیست. گفتنیست این شرکت در بخش های تولیدی، فنی و مهندسی و سرمایه گذاری بازرگانی پروژه ها فعالیت دارد اما از سال 83 تا کنون افزایش سرمایه ثبت نکرده است.

همچنین وپترو در نظر دارد خط 3 تولید لاستیک سهند را به منظور تولید تسمه نقاله سیمی به بهره برداری برساند.

از نکات حائز اهمیت در این مجمع گفته های خالق وردی بود که خطاب به سهامداران گفت: از سهامداران محترم خواهشمندم از گفته های اینجانب دچار امیدواری کاذب راجع به آینده شرکت نشوند چرا که در کوتاه مدت بعید بنظر می رسد که وضعیت این مجموعه بهبود یابد.

این گزارش می افزاید: طبق گزارشات ارائه شده از سوی این مجموعه، عملکرد مالی شرکت منتهی به 31 اردیبهشت سال 95 حکایت از کاهش درآمد های عملیاتی دارد و این مجموعه 226،932 میلیون ریال سود ایجاد کرده است اما این رقم سال گذشته 552،591 میلیون ریال بوده است. اما شرکت های فنی و مهندسی وپترو در سال مالی قبل با رشد در سوددهی همراه بودند. شرکت تکین کو با افزایش 42 درصد، فیرمکو با 20 درصد، نگداشت 20 درصد و در مجموع با افزایش 109 درصدی در صنعت، عملکرد مناسبی را در پرتفوی شرکت داشته اند.

همچنین شرکت گاز لوله نیز در سال مالی گذشته با افزایش 31 درصدی، فرآورده های شیمیایی قشم با افزایش 24درصد، لوله دوجداره قدر با رشد 24 درصد و سلسله آب حیات کرمان با رشد 45 درصدی مواجه شدند. شرکت هامون کیش از گروه شرکت های سرمایه گذاری، رشد چشمگیر 92 درصد را به خود دید. اما به دلیل اینکه بخش زیادی از سبد پرتفوی شرکت وپترو متشکل از صنایع شیمیایی است، این مجموعه با معضلات این صنعت دست به گریبان است و با کاهش شدید سوددهی مواجه بوده است.

در مجمع وپترو 20 بند گزارش حسابرسی ارائه شد که عمده آن مربوط به مطالبات شرکت و طرح دعاوی بود. لذا بند 9 گزارش مربوط به تایید ورشکستگی شرکت گاز لوله از طرف دادگاه تجدید نظر از تاریخ یکم فروردین سال 85 که در تاریخ 30 خردادماه سال 94 ارائه شده بود.طبق این بند شرکت در سال مالی قبل اقدام به تعدیل حساب ها کرده و به دلیل رای دادگاه معامله زمین و سوله فروخته شده به پتروشیمی آبادان باطل شده است.در ضمن در بند 17 نیز مشکلات سند دفتر گاندی بررسی شد که سند مالکیت آن به نام وپترو خواهد شد که تغییر کاربری آن در دست اجراست.

طبق گزارش ارائه شده از سوی حسابرس شرکت در سال 90 قطعه زمینی در منطقه 22 تهران خریداری کرده است به دلیل وجود معارض طرح دعوی آن در حال اجراست.

در بند 8 گزارش حسابرس  شرکت ملی صنایع پتروشیمی مبادرت به طرح دعوی بابت مطالبه مبلغ 19 میلیون دلار اصل و همچنین کارمزد متعلقه به ماخذ 3 درصد در خصوص افزایش سرمایه شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی در شرکت  N.P.C ALLIANCE مطرح نموده است که طبق گفته های خالق وردی شرکت وپترو نتوانسته است رای مثبت دادگاه را کسب نماید.ناگفته نماند که شرکت  N.P.C ALLIANCE در مقطعی از سهامداران اصلی وپترو بود و حال باخروج خود از این سهم  برای دریافت مطالبات معوق خود که شامل سود سهام و مطالباتی ناشی از سرمایه گذاری های مشترک است، طرح دعوی مطرح کرده است.

 


ارسال دیدگاه
نام:  
ایمیل:  (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
دیدگاه شما:
دیدگاه ها
دیدگاهی ثبت نشده است