بورسیران از آن سوی تالار گزارش می دهد:

سقوط شاخص به کانال 77 هزار واحدی


 به گزارش بورسیران بازار سرمایه در روز دوشنبه 25 مرداد ماه سال 95 در حالی به کار خود خاتمه داد که شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران  با سقوط 376 واحدی در کانال 77 هزار 828 قرار گرفت.

همچنین  ارزش معاملات در این روز 190 میلیارد تومان بر آورد شد که چندان خوب به نظر نمی رسید  ، این در حالی بود که تعداد یک میلیارد و 16 میلیون برگ سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 64 هزار نوبت دست به دست شد.

امروز شاخص کل هم وزن نیز با 14 واحد کاهش رقم 14 هزار و 447 را تجربه کرد. شاخص آزاد شناور نیز با کاهش 463 واحدی روی ایستگاه 87 هزار و 140 واحد متوقف شد. شاخص بازار اول نیز در حالی با کاهش 330 واحدی روبرو شد و روی عدد 55 هزار و 54 ماند که شاخص بازار دوم با 427 پله سقوط به رقم 166 هزار و 720بسنده کرد.

طبق این گزارش در روز جاری تنها نماد بترانس با 26 واحد مثبت،بالاترین تاثیر مثبت را بر این نماگر به دوش کشید.

در مقابل نماد های معاملاتی  فملی 70 واحد ، شبندر 49 واحد، خساپا 36 واحد ، فخوز 31 واحد، فارس 27 واحد  ومعادن با  27 واحد، بالاترین تاثیر منفی را در برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

امروز در بازار فرابورس نیز آیفکس با بیش از دو واحد کاهش  روی رقم 813 واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش در این روز بیشترین حجم معاملات مربوط به خساپا 55.9 میلیون سهم، ومهر 55.8 میلیون سهم، خزامیا 33.8 میلیون سه، خاهن 26.8 میلیون سهمو  فاهواز 20.2 میلیون سهم بود.
بازار امروز را در حالی پشت سر گذاشتیم که عموم گروه ها و نمادها با عرضه های زیادی که داشتند با افت قیمتی همراه شدند وبه رنج منفی قیمتی کشیده شدند. اما در این بین گروه ماشین آلات و تجهیزات تنها گروه مثبت  سبز پوش بازار امروز بود که با اقبال مواجه شده بود. معدنی ها و پالایشی ها عموما با صف فروش همراه بودند. حساس بودن شرایط این دو گروه به لحاظ قرار گرفتن آن ها در منطقه مقاومتیشان می باشد و امید به بهبود این گروه به خصوص پالایشی ها برای میان مدت وجود دارد.

لازم به ذکر است شرکت سرمايه گذاري گروه صنعتي رنا در خصوص معاملات عمده سهام شرکت سايپا در روزهاي اخير اعلام نمود که معاملات مذکور بابت پرداخت ديون يکي از شرکتهاي سرمايه پذير به این شرکت مي باشد.اطلاعات افشا شده فوق، دارای آثار مالی بر دوره گزارشگری جاری نمی باشد.

طبق این گزارش امروز تالار نشینان حافظ شاهد قیمت های منفی در اکثر نمادهای مهم بازار بودند لذا به نظر می رسد توجه به تک نمادها و شرکت های کوچک، رویه ای است که فعالان بازار در این روزها پیش گرفته اند. این روال تا ورود نقدینگی جدید، ادامه خواهد داشت.

 


ارسال دیدگاه
نام:  
ایمیل:  (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
دیدگاه شما:
دیدگاه ها
دیدگاهی ثبت نشده است