بورسیران از آن سوی تالار گزارش می دهد:

کاهش 13 واحدی نماگر حافظ


 به گزارش بورسیران بازار سرمایه در روز یکشنبه 24 مرداد ماه سال 95 در حالی به کار خود خاتمه داد که شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس با کاهش 13 واحدی به رقم 78 هزار و 205 واحد رسید.

همچنین  ارزش معاملات در این روز 247 میلیارد تومان بر آورد شد، این در حالی بود که تعداد یک میلیارد و 176 میلیون برگ سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 64 هزار نوبت دست به دست شد.

امروز شاخص کل هم وزن نیز با 15 واحد صعود رقم 14 هزار و 461 را تجربه کرد. شاخص ازاد شناوراما با کاهش 66 واحدی روی ایستگاه 87 هزار و 604 واحد متوقف شد. شاخص بازار اول نیز در حالی با کمتر از 2 واحد روی عدد 55 هزار و 385 ماند که شاخص بازار دوم با 92 پله سقوط به رقم 167 هزار و 148بسنده کرد.

طبق این گزارش در روز جاری نمادهای معاملاتی  شبندر ، خساپا، پارسان و شبریز به ترتیب با 47، 33، 18 و 9 واحد افزایش بالاترین تاثیر مثبت را بر این نماگر به دوش کشیدند.

در مقابل نماد های معاملاتی فملی، وامید و فولاد به ترتیب با کاهش 26، 21 و 9 واحدی بالاترین تاثیر منفی را در برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

امروز در بازار فرابورس نیز آیفکس با افزایش کمتر از یک واحد روی رقم 816 ایستاد.

همچنین در میانه های بازار افزایش فشار فروش ها در گروه خودرویی موجب نمایان شدن نوسانات منفی اکثر آنها شد که در این بین گروه قطعه ساز و بخصوص نمادهای خچرخش، خموتور، خاهن و خفنر از اقبال بیشتری برخوردار شدند.

بر اساس این گزارش درگروه های فلزی و معدنی که اکثرا بعد از شروعی متعادل با افزایش عرضه ها مواجه شدند و معاملات منفی را تجربه کردند، شنیده هایی مبنی بر گشایش پاکت مالی سرب و روی مهدی آباد (800 هزار تن کنسانتره) و برنده شدن کنسرسیوم مبین با همکاری گلینکور حکایت دارد موضوعی که موجب شد نماد کروی لحظاتی صف فروش را تجربه کند.

گفتنیست امروز  460 میلیون سهم در نماد خساپا به صورت بلوکی جابجا شد.

 


ارسال دیدگاه
نام:  
ایمیل:  (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
دیدگاه شما:
دیدگاه ها
دیدگاهی ثبت نشده است