مجمع عمومی عادی حفارس

گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه حفارس


به گزارش بورسیران، جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت حمل و نقل بین المللی فارس در تاریخ 14 مرداد ماه سال 95 با حضور بیش از 90 درصد سهامداران اعضای هیات مدیره، نماینده سازمان بورس، بازرس قانونی و جمعی از سهامداران تشکیل شد.

در ابتدای جلسه بازرس قانونی گزارش حسابرس را قرائت کرد و مسئولین شرکت در پاسخ به بند 4 حسابرس گفتند: تا پایان سال 95 در خصوص اقلام راکد و سنواتی مکلف به ارائه گزارش بوده و نسبت به ثبت های اصلاحی اقدام کنند.

مجید بیابانی مدیرعامل جدید شرکت و نماینده سهامدار عمده به اعضای هیات مدیره در خصوص تکلیف بند 5 گفت: هیات مدیره تا پایان میان دوره مکلف به شناسایی ذخیره مالیات مورد نیاز است و همچنین اقدامات اصلاحی مورد نیاز در صورت های مالی نیز صورت گیرد.

وی پاسخ به بند 6 را اینگونه تکلیف کرد: زیر ساخت سیستم حسابداری صنعتی در بخش IT را مهیا نموده و نیاز به اصلاح ساختار می باشد و لازم است تا پایان سال مالی اقدامات لازم صورت گیرد.


این مقام مسئول در تکلیف بند 7 بیان داشت: تکلیف می شود تا پایان سوال مالی اقدامات لازم را انجام دهند.

پس از پایان گزارش حسابرس بیابانی مدیرعامل جدید شرکت حمل و نقل بین المللی فارس خطاب به سهامداران گفت: ما به عنوان سهامدار عمده انتظار چابکی در این شرکت را داریم و به دنبال کاهش بهای تمام شده و کمتر کردن هر چه بیشتر هزینه های شرکت هستیم.

وی ادامه داد: تمام سعی ما چابک سازی سیستم است وتبدیل شدن به یک سیستم چابک زمان می برد.

لازم به ذکر است که تخصص سهامدار عمده (شرکت احیاگستر هرمز) که در حوزه حمل و نقل مواد معدنی فعالیت دارد، می تواند از عوامل مهم در راستای آغازیک حرکت چابک برای سود آوری شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس باشد.

بیابانی در پاسخ به سوال سهامداران در خصوص افزایش 800 درصدی سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها عنوان کرد: بحث تجدید ارزیابی دارایی های شرکت که یکسال از زمان آن گذشته ،به طور کل شیوه کارشناسی ارزیابی دارایی ها از اعتبار درست و رسمی برخوردار نبود لذا مورد تایید سازمان  بورس قرار نگرفت، اما در نظر داریم با اداره مالیات مکاتبه کرده و در صورت بقراری معافیت مالیاتی شرکت مجددا کار کارشناسی را از سر افزایش سرمایه 800 درصدی رو لحاظ کنیم و مطمئنا ما مجمع فوق العاده ای برای افزایش سرمایه تشکیل خواهیم داد.

وی خطاب به سهامداران عنوان کرد: ما به دنبال بازارهای جدید نیز هستیم ضمن اینکه به افزایش سرمایه از محل اورده و سایر منابع تامین مالی فکر می کنیم. این شرکت از پتانسیل خوبی برای رشد برخوردار است و تلاش ما فعال کردن بخش R&D شرکت است تا از این طریق بتوانیم سرمایه گذاران خارجی را نیز جذب کنیم و آورده ها را به صورت سرمایه گذاری جذب کنیم. پتانسیل های فارس بسیار جای کار دارد.

 طبق این گزارش  در صورتهای مالی هزینه بالای تامین و نگهداری خودروها به عهده خود شرکت بوده است اما طبق برنامه جدید هیئت مدیره واگذاری خودروهای سنگین در غالب لیزینگ به راننده ها و تعمیر و نگهداری آنها از این پس به عهده رانندگان می باشد که این امر موجب کاهش 15درصدی هزینه های شرکت می شود.

مجید بیابانی عنوان کرد: گزارش های 6 ماهه بیانگر تلاش ها و نشان دهنده پیش بینی ها خواهد بود.

در پایان جلسه به علت زیاندهی سودی بین سهامداران تقسیم نشد و روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب گردید.


ارسال دیدگاه
نام:  
ایمیل:  (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
دیدگاه شما:
دیدگاه ها
دیدگاهی ثبت نشده است