مجمع عمومی فوق العاده ورنا
گزارش مجمع عمومی فوق العاده ورنا

به گزارش بورسیران، جلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری رنا در تاریخ 17 مرداد ماه سال 95  با حضور بیش از 60 درصد سهامداران اعضای هیات مدیره، نماینده سازمان بورس، بازرس قانونی و جمعی از سهامداران تشکیل شد.

 در ابتدای جلسه دکتر آخوندی نماینده سهامدار عمده به عنوان رئیس جلسه انتخاب شد.

در ابتدای این جلسه مدیر مالی شرکت محمود حسین پناه گزارش مالی را قرائت کرد و پیش بینی درآمد و هزینه های شرکت در سال مالی 94 و 95 را به تفصیل بیان کرد.

حسین پناه  با بیان اینکه هدف از افزایش سرمایه شرکت اصلاح ساختار مالی و کاهش هزینه های شرکت است ، گفت: در صورت عدم افزایش سرمایه شرکت از سال آینده متحمل زیان 40 میلیارد تومانی می شود، چرا که تاخیر در پرداخت بدهی ها شرکت را مشول جریمه می کند  اما در صورت تحقق افزایش سرمایه، دارایی های رنا از نظر مقداری نیز افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه ، افزایش سرمایه موجب کاهش شدید بدهی های شرکت و هزینه های مالی ، اصلاح پرتفوی سرمایه گذاری، افزایش ارزش دارایی های شرکت، امکان تمرکز بر سرمایه گذاری های جدید و بزرگ شدن شرکت به لحاظ مبلغ سرمایه خواهد شد، افزود: در خصوص فروش سهام نیرو محرکه ما به طور جدی به دنبال فروش بلوک 36 درصدی نیرو محرکه هستیم و این موضوع دنبال می شود.

در ادامه این جلسه شیدایی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری رنا خطاب به سهامداران گفت: بخشی از بلوک سایپا، ایرانخودرو و نیرو محرکه به دلیل بدهی 120 میلیارد تومانی شرکت به شستا  در وثیقه این مجموعه می باشد لذا قرار است طی مراحلی مجددا این بلوک ها به نام رنا ثبت شود و پس از اینکه از وثیقه خارج شد ما نیرومحرکه را خواهیم فروخت. این افزایش سرمایه موجب آزاد شدن بلوک نیرو محرکه از وثیقه بودن نزد شستا می شود که این موضوع تاثیر خیلی خوبی بر EPS شرکت می گذارد.

شیدایی تاکید کرد: این افزایش سرمایه به معنی انجام ندادن افزایش سرمایه دیگری نیست و برنامه شرکت عملی کردن افزایش سرمایه 100 درصدی دیگری از محل سود انباشته نیز هست که به زودی اعلام خواهد شد. هدف اصلی از افزایش سرمایه تامین نقدینگی است تا بلوک از وثیقه خارج شوند و سپس به فروش رود و سرمایه گذاری های جدید صورت گیرد.

وی در پاسخ به این سوال سهامداران که چرا درصد بالایی از سهم سایپا را دارید گفت:طی یک سری عملیاتی که گروه سایپا در سال گذشته به خصوص در حوزه اصلاح ساختار مالی، ارائه محصولات جدید و تامین منابع مالی انجام  داد منجر شد تا این سهم برای ما سهم ارزنده ای شود.

در این جلسه عنوان شد: گروه سایپا یالانه 12 هزار میلیارد تومان قطعات خریداری میکند که اگر شرکت رنا بتواند هزار میلیارد آن را تامین کند، برای شرکت رنا سود حداقلی 30 درصدی به همراه خواهد داشت.همچنین لازم به ذکر است هر 10 ریال افزایش ارزش سهام سایپا 15 ریال NAV شرکت رنا را تشکیل میدهد.

در پایان افزایش سرمایه از مبلغ 3000 میلیارد ریال به 6000میلیارد ریال (معادل 100 درصد) از محل آورده نقدی به مبلغ 275 میلیارد تومان و 24 میلیارد تومان مطالبات سهامداران تصویب گردید.

 

 


ارسال دیدگاه
نام:  
ایمیل:  (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
دیدگاه شما:
دیدگاه ها
دیدگاهی ثبت نشده است